Zasady zdrowej i zbilansowanej diety

Zasilacz ma zasadniczej roli w naszym stylu życia ma kluczowe znaczenie dla podjęcia na zdrowej i zbilansowanej diety i również właściwe do naszego sposobu życia. Zbyt dużo użytkowania produktów bogatych w tłuszcze uwodornione, sól, a także cukrów może spowodować problem zdrowia. Niemniej jednak, należy pamiętać,: brak biednych żywności, tylko negatywne żywności. Nie jest istotne, aby przestać jeść wybrane pokarmy mają zdrową dietę, po prostu właściwą kombinację żywności, w wystarczającej ilości, a także przyjąć pewne zasady w swoim codziennym. Życie w zdrowiu jest bardzo ważne, śledź naszego bloga, aby być zawsze na bieżąco z najnowszymi badaniami oraz poradami żywieniowymi.

Weź na pewne zasady co codziennej diety zdrowia. Drobne modyfikacje w codziennej schematu, jak również Twój czasochłonne praktyki można dokonać rozróżnienia, jak również znacznie poprawić swoje samopoczucie.

Rano posiłek

Zdrowa dieta stale zaczyna się od dobrze wyważone, a także zdrowa dieta. Pierwsze danie dnia jest niezbędna do dźwigania energii, a także powinny dać wielką część składników odżywczych dla organizmu. Zdrowe i zrównoważone rano posiłek powinien zawierać zboża, lub tłuszczu z mleka, a także owoce. Te pokarmy dać korzystne pokarmowe, pomagając chronić przed chęć łykać szkodliwych traktuje o połowie rano.

Zrobić 4-5 posiłków dziennie

Jest to niezwykle ważne, aby przekąski przez cały dzień, nie inwestując długi czas bez zużywania. Nie większej niż 3:00 / 3:30 bez jedzenia w ciągu dnia jest jedną z głównych zasad do spożywania zdrowej i zrównoważonej. Zrobić małe smakołyki z owoców, jogurtów, koktajle z półtłustego mleka, niektóre orzechy i nasiona słonecznika, może być korzystne płatności do spożycia składników odżywczych, zasilania, jak również włókna. Dodatkowo nadal jest to metoda na unikanie przejadania się w porach posiłków.

Spożywać 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia

Rozwijać na celu, aby spożywać co najmniej 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia. Jeść, na przykład, 3 elementy owoców dziennie, plus 2 Porcje warzyw, które mogłyby być składał się z w zupie, lub jako dodatek do naczynia. Promuje przygotowanie koktajle owocowe, zup warzywnych lub wybierając owoce traktować. Ze względu na dużą ilość warzyw zupy dostarcza duże ilości minerałów i witamin. Użycie zupa nie tylko mają korzystne wyniki na stężenie cholesterolu, a także poziom cukru we krwi, ponieważ pomaga radzić sobie z trawieniem transportu. Ponadto jeżeli jest spożywany na początku posiłku, Zupa ma wpływ syty, dodawanie do kontroli pomocy i również jeść dużo mniej w przylegającą do posiłków.

Pamiętaj o nawadnianiu organizmu

Zużycie płynu, w wystarczającej ilości, jest jednym z najbardziej istotne zasady zdrowego odżywiania. Płynów, zwłaszcza wody, powinien być spożyty przez cały dzień, aby nawilżyć ciało. Spożywać alkoholu o przynajmniej 6-8 szklanek płynów każdego dnia, jak również celem minimum 3-4 są wody. Zalecane ilości wody jest codziennie 1,5 do 3 litrów. Dobry nawilżający zapobiega wyczerpaniu, a także zmęczenie, pomaga usuwać zanieczyszczenia, zachowuje zdrowych komórek, a także poprawia wygląd, a także wygląd skóry. Asysty wody nadal niektórych witamin rozpuszczalnych w wodzie, takich jak witaminy B1, B2, B12, witaminy i b6 C.

Spożywanie ryb i mięsa z piersi kurczaka

Ryb, a także mięsne są niezbędne źródła białka i powinny być uwzględnione w codziennej diecie. Ryba jest Rico Omega 3 tłuszcze, istotne dla utrzymania poziomu cholesterolu we krwi, jak również jeśli chodzi o wydajność serca. Mięso, za poświęcony czas, jest doskonałym źródłem białka, żelaza, a także innych składników odżywczych. Niemniej jednak gdy spożywanie mięsa, usunąć widoczny tłuszcz i również zminimalizować spożycie produktów wysokiej zawartości tłuszczu, takie jak kiełbaski, hamburgery, a także kiełbasy. Iść z białego mięsa, takich jak Turcja, drobiu i królików.

Unikaj cukru

Żywności z dużą ilością cukru rafinowanego są wynikiem chemicznego procedur w produkcji i ma bardzo wysoki wskaźnik cukru, który zwiększa poziom glukozy w organizmie. Zmniejszyć ilość cukru, która zjada codziennie, przyjmując to rutynowe ogólnie do zdrowej i zbilansowanej diety. Tak żywność z slim, a także zmniejszyć tłuszczu do gotowania Zminimalizować ilość tłuszczu w planie diety. Wybierz opcje z mniej tłuszczu i zawsze, gdy to możliwe wybrać grilla zamiast smażonych. W drutach, stale dać pierwszeństwo do oliwy z oliwek. Jest to mono nienasyconego tłuszczu żywności Rico. Zmiana uwodornione tłuszczów nienasyconych tłuszczów w diecie dodaje do utrzymania regularnego poziom cholesterolu we krwi.

Obniżenie soli

Ogranicz sól w reżim dieta do mniej niż 6 g na dobę (2,4 g soli). Niższej ilości soli używany w kuchni, zastępując go z ziołami. Redukcja również spożycie solonych przekąsek i Sprawdź ilość soli w żywności (1 g soli = 0,4 g sodu).

Wybierz pokarmy bogate w błonnik

Całej żywności dostaw wyższe sytości i składają się z więcej witamin, minerałów i również włókna, które lepsze zaznaczenia. Płatki, makaron, chleb i ryż, oprócz ziaren, a także warzywa są bardzo ważne zasoby błonnika i również powinien składać się z w codziennej diecie schematu. Spróbuj znaleźć zdrowej żywności Stosować się do diety jak najbardziej naturalnie, a także spróbować zapobiec posiłki z uprzemysłowionych elementów, które mają duże ilości soli, jak również mogłyby zagrozić długoterminowej konserwacji stylu życia.

Zwrócić uwagę na wielkość porcji

Większej części każą nam jeść więcej, gdy zazwyczaj nie wymagamy nadmiar kalorii. Mieć skupiając się na tę rzeczywistość, gdy jedzenie w restauracjach, pobyt z dala od stale spożywać większe niż istotne. Cieszyć się, co konsumować. Kilka razy spożywamy z zachowania, nie wystarczy żywności, którą spożywamy. W żywności, którą spożywamy rzeczywiście sprawia, że łatwiej się jak jedzenie idealne jak również odpowiednie kwoty, a także pozostawić żywność ubogich lub niewłaściwe.

Zbyt dużo spożycie pokarmów bogatych w tłuszcze nasycone, soli oraz cukru może wywołać problemy zdrowia i odnowy biologicznej. Pamiętaj: są nie złe żywności, tylko złe jedzenie. Nie jest niezbędne, aby zatrzymać spożywania określonych środków spożywczych do zdrowej diety, idealną mieszankę żywności, w wystarczającej ilości i wziąć na niektórych przepisów w ciągu dnia na dzień. Wiele razy spożywamy spośród praktyk, nie wystarczy żywności, którą spożywamy. Korzystać z żywności jemy rzeczywiście sprawia, że znacznie łatwiej wybrać właściwego a także idealne ilości żywności, a także zostawić jedzenie, niedostateczne lub niewłaściwe.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *